polski

Oszczędzaj energię

Pozwól, by Twój inteligentny dom zajął się przyziemnymi obowiązkami. Niech zadba o domowy budżet, wyłączając wszystkie nieużywane w danym momencie sprzęty. Masz ciekawsze zajęcia niż kontrolowanie urządzeń grzewczych? Oddaj się im bez przeszkód: gdy jesteś w domu, on sam ustawi optymalną temperaturę, obniżając ją, gdy wyjdziesz na dłużej. W pomieszczeniach, w których przebywasz rzadko, temperatura zostanie obniżona do minimum, tak, by nie doprowadzić do ich wychłodzenia. Twój dom będzie sprawdzał stan urządzeń grzewczych i poinformuje Cię o konieczności ich uzupełnienia.
Ty – zajmij się w tym czasie tym, na co masz ochotę.
Więcej» Mniej «

Witaj w domu

O czym marzysz, gdy po długim dniu wracasz do domu? Brama wjazdowa otwiera się sama, w przedpokoju zapala się światło, z kuchni unosi się aromat świeżo zaparzonej kawy… Masz ochotę na kąpiel? Wanna właśnie napełniła się wodą. Nie przejmuj się, że nie zgasiłeś światła w salonie. W inteligentnym domu światło wędruje z Tobą po wszystkich pomieszczeniach, gdy Ty wychodzisz – ono gaśnie. Z głośników płynie ulubiona muzyka. Masz jeszcze jakieś życzenia? Nie wahaj się ich wyrazić – Twój dom wykona polecenia. Potrafi on zarządzać urządzeniami wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu.
Więcej» Mniej «

Zobacz kto to

Jeżeli nie możesz szybko podejść do drzwi, by przywitać przybyłych właśnie gości, zrób to za pomocą – telefonu lub telewizora. Urządzenia te zareagują na dźwięk dzwonka i włączą się, umożliwiając Ci rozmowę z osobą oczekującą przed wejściem. By porozmawiać z gośćmi nie musisz wcale być… w domu. Wystarczy, że jesteś w zasięgu sieci 3G: możesz przeprowadzić video rozmowę. Zasięg sieci 2G umożliwia tradycyjną rozmowę z dołączonymi zdjęciami. W ten sposób, będąc w pracy, na zakupach czy wakacjach, zawsze masz rękę na pulsie. Jeżeli zaś nie chcesz, by Twój dłuższy pobyt poza domem został zauważony przez osoby postronne, system może symulować obecność domowników. Włączanie i wyłączanie świateł oraz sprzętów elektronicznych nie pozostawią najmniejszych wątpliwości, że dom tętni życiem.
Więcej» Mniej «

Strażak w pogotowiu

Kilka sekund – właśnie tyle potrzebuje Twój inteligentny dom, by powiadomić Cię o niebezpieczeństwie. Dym i ogień natychmiast stawiają na nogi Twojego osobistego strażaka. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu i śpisz czy przebywasz poza domem, zostaniesz niezwłocznie obudzony przez alarm lub powiadomiony o zagrożeniu. Informacja dotrze na wszystkie wskazane przez Ciebie numery telefonów i adresy mailowe. Twój dom niezwłocznie powiadomi również właściwe służby i odłączy dopływ energii do wszystkich urządzeń, by zminimalizować ryzyko wybuchów lub powstania nowych źródeł ognia. Śpij spokojnie. Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny jest w najlepszych rękach.
Więcej» Mniej «

Intruz w domu

Poczucie bezpieczeństwa – to najcenniejsze, co może dać Ci Twój dom. By nic go nie zakłócało, system dokona analizy obrazu i dowie się, czy ruch na posesji to zabłąkana piłka dzieci sąsiadów, czy może nieproszeni goście. W tym drugim przypadku, o niebezpieczeństwie zostaniesz powiadomiony Ty oraz odpowiednie służby. Zrelaksuj się. To Twój dom – nic złego Ci tu nie grozi.
Więcej» Mniej «

Pękła rura

Inteligentny dom jest w stanie zareagować odpowiednio na pękniętą rurę i natychmiast powstrzymać wyciek wody. Zamiast tysięcy litrów wody w mieszkaniu, zalanych ścian i sufitów, jedynie trochę większa kałuża. Twój system pomoże zaoszczędzić Ci wiele godzin pracy spędzonej na usuwaniu skutków nieoczekiwanych wydarzeń losowych, a także kosztów z tym związanych.
Więcej» Mniej «

Zaprogramuj swój świat

Prosta czynność wykonywana kilka razy dziennie przez minutę to aż kilka godzin w skali miesiąca. Dlaczego nie powierzyć tego swojemu inteligentnemu domowi, by samemu skupić się na sprawach naprawdę istotnych? Inteligentny dom czeka na Twoje polecenia 24 godziny na dobę. Możesz być daleko – telefon z systemem iOS lub Android bądź komputer z dostępem do Internetu wystarczą, by zapewnić Ci ciągły kontakt z domem.

System potrafi pracować w rożnych trybach, np: wyjście domowników do pracy/szkoły, dłuższa nieobecność, domownik jedzie do domu, domownicy w domu. Dostosowując się do każdej sytuacji, inteligentny dom nie przestaje dbać o Twój komfort, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie: począwszy od zrobienia kawy, na zaalarmowaniu Cię o niebezpieczeństwie skończywszy.

Inteligentny dom jest w stanie analizować dostarczone dane. Potrafi dopasować się do warunków atmosferycznych i sygnałów z czujników. Przykładowo: podleje ogród, ale nie zrobi tego zimą, ani wtedy, gdy pada deszcz. Nie musisz myśleć za niego. Wystarczy, że mu zaufasz.

Zaprzyjaźnisz się z nim szybciej niż myślisz.
Więcej» Mniej «